..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Menu

   » Recenzje

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Recenzja Gry Karcianej SaloonSą takie gry, które są proste jak konstrukcja cepa, które nie wymagają wyłożenia grubej kasy, do których nie potrzebujesz żadnych dodatków (zapewne dlatego, że żadnych dodatków nie ma i nikt o nich nie myśli. Gra taka wychodzi bez żadnego szumu, dużej kampanii reklamowej czy czego tam jeszcze, a mimo to zapewnia świetną zabawę. Krótko, jest to gra taka jak Saloon wydawnictwa Portal.
Pierwsze spotkanie z Saloonem miałem na wrocławskim Coolkonie, Ezekiel wskoczył podjarany do sali sypialnej i mówi, że gramy. „Sesja?” -pytam, a on „Nie, nawalamy się w salonie”. Nauka zasad trwała dwie minuty (dosłownie), po pierwszej partyjce wszystko było jasne, a przez następne dwa dni rżnęliśmy w Saloona kiedy tylko się dało.
W „Saloonie” chodzi jedynie o to, że trzeba pobić innych graczy (gra jest dla 2-6 osób). Jest jakieś 60 kart, np. „Z piąchy”. „Kopniak”, „Unik”, „Trzymam drania” itp. Ktoś może powiedzieć, że prymitywna, że głupie to takie... Proszę bardzo. Jednakże przy tej grze jest niesamowicie wiele śmiechu i znakomitej zabawy. Zasady pojmie największy głąb, pozwala znakomicie zabić czas (np. w pociągu podczas podróży na konwent. Jeśli tego potrzebujesz możesz ją zabrać wszędzie, bo to tylko jedna talia, a co najważniejsze jest stosunkowo tania. 30 złotych to nie jest, aż tak wiele przy zabawie jaką można mieć z kilkoma kumplami. Zresztą, jak mówiłem nie ma żadnych boosterów. Przy każdej innej karciance masz ich mnóstwo, i to drogich. Nie chcę powiedzieć, że jest przez to lepsza od takiego Magica albo „Game of Thrones”, po prostu ja akurat nie mogę sobie pozwolić na wydawanie kasy na drogie karcianki. A za salon płacę jednorazowo i taki stan rzeczy bardzo mi odpowiada.
Gra wciąga, może trudno uwierzyć, ale ja i Ezz przekształciliśmy się w wielkich fanów tanich karcianych gierek Portala. Zapisujcie się do naszego elixirowego Klubu Miłośników Portalowych Karcianek(KMPK).
Jeśli nie odpowiada Wam taki rodzaj humoru albo uważacie Saloona za grę głupią to trudno. Ja polecam Saloon jako grę prostą, ale bardzo rozluźniającą. 3 dychy to naprawdę niezbyt dużo. Do zobaczenia na hmmm... parkiecie.

Autor: GSP_Dibbler.
Korekta: Driden

PS: to o KMPK było na poważnie... ta gra jest naprawdę doskonała. Ezza i Corwina tak fajnie się bije...;)
komentarz[27] |

Komentarze do "Recenzja Gry Karcianej Saloon"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal


   Sonda
   Czy ewolucja idzie w dobrym kierunku?
Jasne, tylko tak dalej.
Nie mam zdania.
Nie wszystko mi się podoba, ale
Nie widzę potrzeby.
To krok wstecz.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Bogowie greccy
   Fantasy jako ...
   Przeznaczenie
   Apokalipsa 20...
   Wilkołaki
   Legenda o kró...
   Bogowie grecc...
   Chupacabra
   Inspiracje ku...
   Egipscy Bogow...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.023113 sek. pg: