..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Menu

   » Recenzje

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Blair Wich 2: "Księga Cieni"Produkcja: USA
Reżyseria: Joe Berlinger
Scenariusz: Dick Beebe, Joe Berlinger
Zdjęcia: Nancy Schriber
Muzyka: Curter Burwell
Czas trwania: 90 min.
Dystrybutor: SPI International Polska

Miłośnicy horrorów zapewne doskonale wiedzą co to jest Blair Witch. Pierwsza część, pomimo niskiego budżetu zyskała ogromną popularność dzięki wspaniale stworzonemu klimatowi zagrożenia i niepewności. Skoro tak się stało, to logiczne było, że musiała kiedyś pojawić się kontynuacja. No i w końcu się doczekaliśmy, na ekrany kin weszła część druga...

Na pierwszy rzut oka widać jakąś zmianę. Wyraźnie można dostrzec, że twórcy bardziej zaangażowali się w produkcję filmu. Na początku pojawiają się urywki z różnych programów informacyjnych, które mówią o chmarach turystów przyjeżdżających do słynnego już lasu, gdzie niegdyś grasowała czarownica. Mają tylko jeden cel, znaleźć coś niezwykłego. Urywki te mają stworzyć atmosferę jakiegoś materiału, czy filmu dokumentalnego traktującego o wiedźmie. Ma to za zadanie spowodować, by widz myślał, że jest to autentyczny dokument, czyli coś czego mogliśmy doświadczyć w jedynce. Jak na mój gust, jest to trochę naciągane. Od razu pomyślałem sobie, że to nie ten klimat, który zachwycił i jednocześnie przyciągną moją uwagę w części pierwszej. Postanowiłem jednak nie wydawać zbyt wczesnej opinii, gdyż film dopiero się rozkręcał.

"The book of shadows" to film przedstawiający historię jednej z wielu grup sympatyków czarownicy, którzy latają po lesie z kamerami szukając mocnych wrażeń. W skład ekipy wchodzi 5 osób (2 mężczyzn i 3 kobiety). Wszyscy są dziwni, niepowtarzalni i mają swoje tajemnice. Przewodnik grupy sprzedaje przez internet przeróżne gadżety związane z wiedźmą. Jedna kobieta jest kimś w rodzaju medium, inna odprawia czary... Grupa udaje się do ruin domu, gdzie Rustin Parr zabijał dzieci na polecenie tajemniczego głosu. Rozstawiają tam sprzęt i postanawiają czuwać całą noc w oczekiwaniu na coś niezwykłego. Oczywiście nie mogło zabraknąć masy alkoholu, papierosów i trawki (ah ta amerykańska młodzież). No i stało się, wszyscy zasnęli, ale czy na pewno? Cała ekipa straciła parę godzin z życiorysu. Zupełnie nie pamiętają co się z nimi działo. Gdy budzą się rano spostrzegają, że cały sprzęt filmowy został zniszczony. By wyjaśnić co się właściwie wydarzyło postanawiają obejrzeć materiał zarejestrowany przez kamery. To, co zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania, a może lepiej, najgorsze koszmary.

BW2 według mnie znacznie odstaje od pierwowzoru. Wyraźnie zauważalne są zmiany, niestety na gorsze. W części pierwszej klimat tworzyła ta "amatorska" kamera i niezwykłe wydarzenia. Tu postawiono chyba na kulturę masową. Widać zaangażowanie nowoczesnej techniki w powstanie filmu, czego nie można powiedzieć o części pierwszej, która była wręcz fantastyczna. Wiem, że trudno dorównać pierwowzorowi, ale... Mimo inności części drugiej, film jest ciekawy i godny obejrzenia. Po wyjściu z kina czułem się lekko zszokowany. Pełno myśli przelatywało przez mój umysł i trudno mi było je poskładać w logiczną całość. Co skłoniło producenta do tak radykalnych zmian, nie wiem. Mam nadzieję, że część trzecia będzie bardziej przypominała pierwszą (pod względem "klimatycznym"). Mimo wszystko BW2 jest naprawdę dobrym horrorem i polecam go ludziom o mocnych nerwach, a także tym, którzy nie wiedzą na co się wybrać do kina.

Autor: Morgius.
Korekta: Driden
komentarz[0] |

Komentarze do "Blair Wich 2: Księga Strachu"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal


   Sonda
   Czy ewolucja idzie w dobrym kierunku?
Jasne, tylko tak dalej.
Nie mam zdania.
Nie wszystko mi się podoba, ale
Nie widzę potrzeby.
To krok wstecz.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Bogowie greccy
   Fantasy jako ...
   Przeznaczenie
   Apokalipsa 20...
   Wilkołaki
   Legenda o kró...
   Bogowie grecc...
   Chupacabra
   Inspiracje ku...
   Egipscy Bogow...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.028807 sek. pg: